KONST / Litografier / Färglitografi 9658367
*
nr 965 8367
Ulf Wahlberg
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Ulf Wahlberg (f. 1938), 1978, Bilvrak, 26/310, motivet: 50x68
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2015
kl 20:31:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 17:08:48
1
1.500 kr
1/6 19:28:36
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Läs mer om Ulf Wahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bilvrak färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf wahlberg
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Läs mer om Ulf Wahlberg
nr 965 8367
Ulf Wahlberg
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Ulf Wahlberg (f. 1938), 1978, Bilvrak, 26/310, motivet: 50x68
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/5 17:08:48 | 1 | 1.500 kr |
| 1/6 19:28:36 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Stockholm 1938.Läs mer om Ulf Wahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bilvrak färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf wahlberg
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



